Zvýšte šance na dosiahnutie svojich cieľov

Všetko je možné, aj zvýšiť šance na dosiahnutie vašich cieľov.
Chce to však uvedomiť si niekoľko podstatných vecí.

Ako by ste odpovedali na otázku:  Čo chcete, aby sa tento rok udialo vo vašom živote?
Aký cieľ by ste chceli dosiahnuť?
Môžete povedať tri. Čo to bude?
Ako veľmi to chcete, na stupnici od 1 do 10?    (1 najmenej – 10 najviac)
Ok, a ste ochotní preto vzdať sa niečoho?
Čoho?

A čo ste ochotní pre svoje ciele urobiť?
A konkrétne dnes?

Nuž ale niektoré priania, ak ich naozaj chceme, musíme špecifikovať ešte viac konkrétne, ako jasný merateľný cieľ, ktorý bude mať aj svoj termín naplnenia.
Môžete si to takto zadefinovať?

Ak áno, potom potrebujete aj strategický plán, ako zvolené ciele naplniť.
Takto nejako postupuje naša logická myseľ.
Je to potrebné, dáva to zmysel, akurát, že len to nestačí.

Viete čo sa hovorí, ak chcete Boha rozosmiať, povedzte mu o svojich plánoch… 

A dostávame sa k našej nelogickej, pocitovej a kreatívnej podstate.

Takže, než začnete o čomkoľvek snívať a stanovovať si ciele, posvieťte si na hodnoty.
Máte jasno v tom, čo vo svojom živote naozaj potrebujete mať, aby ste sa cítili v pohode a mohli byť šťastní? Spravidla nejde o hmotné veci.

Ladia vaše priania a ciele s vašimi hodnotami?

Naozaj?
Alebo ste sa len nechali očariť víziami a cieľmi niekoho iného, no páčia sa vám tak, že ste ich prijali za svoje?

Ak ste si na 100% istí, že vaše hodnoty a ciele sú v úplnom súlade (a nevidíte potrebu robiť žiadne kompromisy v zásadných otázkach svojho života) smelo pokračujte ďalej.
Inak vás kompromisy zastavia. Skôr či neskôr.

 

Vďaka presne špecifikovanému cieľu, by vám malo byť nielen logicky, ale i pocitovo jasné, čo jeho dosiahnutím získate a to nielen materiálne.

Máte predstavu, akým človekom chcete byť keď cieľ dosiahnete? Okrem toho, že niečo konkrétne zrealizujete, zarobíte určitý objem peňazí, o aké ľudské kvality budete bohatší?
Aký pocit budete mať zo seba a tiež z toho, čo ste získali i ako ste to získali?

Až na základe tohto ujasnenia si vyskladajte plán, podľa ktorého budete postupovať.

Rozdeľte plán na kratšie etapy, až po týždenné a denné plány, využívajte takzvané to-do listy.   Potom pracujte, pracujte a pracujte na tom, aby ste dotiahli do konca to, čo ste si predsavzali.

Pravidelne si robte prehľad o tom, ako sa vám darí a ako postupujete.

A to vrátane toho, či sa blížite aj postojom a správaním k tým ľudským kvalitám, ktoré chcete mať na konci plne rozvinuté.

Skúškou správnosti pre vás bude, že veci ktoré máte urobiť, naozaj urobíte, aj keby vás nebavili, pretože v tom uvidíte zmysel a úžitok nielen pre vás, ale i pre iných.

Keď robíte veci, v ktorých ste dobrí, dávajú vám zmysel a zároveň ladia s vašimi hodnotami, precítite to na všetkých úrovniach, ľahko sa dostávate do stavu silného tvorenia – flow, dokážete pracovať hodiny, strácate pojem o čase a energiou vás to napĺňa.

Takáto práca prináša ozajstnú radosť i pocit naplnenia. Nepotrebujete žiadnu vonkajšiu motiváciu, ktorá mimochodom funguje len krátkodobo.

Navyše, ak je vaša cesta k cieľu sprevádzaná nechuťou, frustráciou či odporom, hoci vás chcenie tlačí, len ťažko uspejete.

Radosť, presnejšie vnútorná radosť, je práve tou energiou, ktorá vás bude poháňať na ceste k cieľu, aj keď podmienky nebudú priaznivé.
Energia radosti mnohé veci na vašej ceste zjednoduší, dokonca uľahčí, hoci cesta samotná väčšinou nebýva ani jednoduchá, ani ľahká.

Naučte sa ju prebúdzať, hľadajte vo veciach zmysel, vyššie súvislosti, prepojte svoju logiku s intuíciou, tvorte a kultivujte nielen svoj fyzický svet, starajte sa aj o ten vnútorný. Kvôli tomu ste v podstate tu.

 

Detailne a veľmi prakticky sa tejto téme budeme venovať aj na jednej z interaktívnych prednášok MENTORING KLUBU – pre vedomých podnikateľov,

Ako projektová manažérka som mala možnosť priamo vstúpiť do riadenia viacerých projektov, ktorým sa v určitých fázach prestalo dariť, iné som koordinovala konzultačne, aby sa ich realizácia podarila.

Obsah prednášky bude preto poňatý veľmi prakticky.

Objasníme si princípy projektového riadenia, ako si nastaviť vlastný strategický plán, pozrieme sa tiež na tému osobnej produktivity, návykov/ zlozvykov a odnesiete si niekoľko jednoduchých a funkčných metód na zvládnutie jednotlivých fáz realizácie projektu, vrátane toho, ako postupovať, keď sa nedarí,  a to všetko v súlade s vyššími princípmi.

Niekoľko miest je ešte voľných, a tak ak máte na túto tému chuť a odhodlanie niečo reálne pre seba urobiť, budete vítaní.
Detaily i prihlášku nájdete TU.